داچ علي

درباره وبلاگ
موضوعات

داچ علي

لیمو عمانی در قورمه سبزی

چهارشنبه بیست و ششم 10 1397

لیمو عمانی در قورمه سبزی

حتما شما در مورد انداختن لیمو عمانی در غذا به خصوص خورشت سوالاتی دارید و می خواهید بدانید چه موقع آن را در غذا بیاندازید.در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم. لیمو عمانی در قورمه سبزی ترشیمطبوعی به طعم غذا می‌‏دهد؛ اما گاهی این ترشی با بیشتر شدن تعداد لیمو عمانی، به تلخی می‌‏گراید.این روش را می‌‏توان برای گرفتن تلخی لیمو عمانی به کار برد :بر روی لیمو‌‏عمانی چند سوراخ ایجاد می‌‏کنیم و روی آن را با آب جوشمی‌‏پوشانیم. بعد از ۲۰ دقیقه آب آن را خالی نموده و به غذا می‌‏افزاییم. با استفاده از این روش تلخی لیمو گرفته و خورشت خوش‌‏طعم‌‏تری خواهیم داشت.

لیمو عمانی در قورمه سبزی , جایگزین لیمو عمانی در قورمه سبزی , از بین بردن تلخی لیمو عمانی در قورمه سبزی

خوردن لیمو عمانی در قورمه سبزی مضر است

خیلیاز افراد هنگام خوردن خورش ها نمیتوانند از خوردن لیمو عمانی موجود در خورش دل بکنند و این کار به یک عادت دیرینه تبدیل شده است . لیمو عمانی یکیاز طعم دهنده ها و مصلح های مواد غذایی است که معمولا به خورش ها اضافه میشود و به این ترتیب در هضم غذا و مواد مغذی بدن کمک میکند.لیمو عمانی همانند یک اسفنج عمل می کند و مواد مضر غذا را به خود جذب می کند.برخی افراد عادت دارند لیمو عمانی موجود در خورش ها را می خورند.با این وجود آیاخوردن آن مضراتی برای بدن به همراه ندارد؟

ضرر لیمو عمانی در قورمه سبزی چیست؟

متخصص طب سنتیبا مضر دانستن مصرف لیمو عمانی هایی که به عنوان طعم دهنده طبیعی به غذاهاافزوده می شود، گفت:لیمو عمانی در زمان طبخ، مواد مضر و زائد غذا را همانند اسفنج جذب می کند و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.وی با اشاره به فواید لیمو عمانی تصریح کرد:لیمو عمانی در واقع به عنوان طعم دهنده طبیعی و مصلح به غذاها به مخصوص خورشها افزوده می شود تا به هضم غذا و جذب بهتر مواد مغذی در بدن کمک کند، اما این ماده همانند اسفنج عمل کرده و موادزائد و مضر غذای در حال طبخ را به خود جذب می کند. وی افزود:لیمو عمانی بیشترین موادی که جذب می کند چربی ها و اسیدهای چرب هستند، به همین علت توصیه می کنیم از مصرف لیمو عمانی داخل خورش ها و برخی غذاها به خصوص غذاهای چرب همانند قرمه سبزی، قیمه و آبگوشت توسط گروه هایی که مبتلا به چاقی و چربی خونهستند پرهیز شود؛ چراکه مصرف این لیمو عمانی ها باعث افزایش چربی خون و بیماری هایی از این دست خواهد شد. این متخصص طب سنتی درباره نحوه استفاده از این طعم دهنده یادآور شد:توصیه می شود این ماده در مراحل پایانی طبخ به غذا افزوده شود، چراکه با این کار اثرگذاری بهتری خواهد داشت و نکته دیگر آنکه به هیچ وجه به صورت پودر استفاده نشود، چراکه در این صورت تاثیرهای گفته شده را نخواهد داشت.

لیمو عمانی در قورمه سبزی را چگونه اضافه کنیم

چند عدد لیمو را به مدت دو ساعت درون آب ولرمقرار دهید. دقت کنید تمام لیمو داخل آب باشد. برای این کار، لیموها را داخل کاسه بریزید و درون آن را پر از آب کرده و روی آن یک زیردستی بگذارید.پس از دو ساعت لیموها را از آب خارج کرده و با چنگال، چند سوراخ روی سطح آنها ایجاد کنید و در اواخر پخت خورش، داخل غذا بریزید. یکی از فوت و فن های پخت قورمه سبزی این است که باید مراقب باشید موقع اضافه کردن لیمو عمانی، لوبیاها پخته باشد وگرنه ترشی باعث می شود لوبیای خورش نپزد.

انتخاب لیمو عمانی در قورمه سبزی با اندازه مناسب

ذوق و ذائقهمردم ایران زمین بسیار متنوع و متفاوت است. به طوری که این ذائقه متفاوت در چگونگی انتخاب مواد اولیه خورشت و طبخ آن موثر است. قورمه سبزی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طوری که کسانی که مزه ترش را ترجیح می‌دهند، تعدادی لیمو عمانی را جزوی از مواد اولیه خود برمی‌گزینند و در هنگام پخت خورشت از آن استفاده می‌کنند. اما گاهی اشتباه و یا زیاده‌روی در استفاده از لیمو عمانی نیز باعث تلخی خورشت شما خواهد شد. از این رو همواره باید دقت کنید که تعداد مناسب و به صورتی درست از آن استفاده کنید. به این شکل که سوراخ‌هایی را از قسمت‌های مختلف بر روی لیمو عمانی را ایجاد می‌کنند و به مدت ۲۰ دقیقه در کاسه‌ای از آب جوش قرار می‌دهند. سپس آب جوشیده را کنارگذاشته و لیمو عمانی را به درون خورشت قورمه سبزی می‌افزایند. برخی دیگر نیز، لیمو را از وسط نصف کرده و تخم‌های آن را خارج می‌کنند و سپس به خورشتخود اضافه می‌کنند. این روندها به این دلیل است که ایجاد همچین سوراخ‌هاییو جوشاندنش و همچنین خارج کردن تخم‌های لیمو عمانی، باعث گرفتن تلخی قورمهسبزی می‌شود. تا به اینجا متوجه شدیم که چرا گاهی ممکن است خورشت قورمه سبزی شما به تلخی گراید و چگونگی جلوگیری از آن را نیز بیان کردیم. یک اینکه، احتمال کثرت سبزی شنبلیله وجود داشته باشد و دو، در تعداد لیمو عمانی افزوده شده به خورشت زیاده‌روی شود.

زمان ریختن لیمو عمانی در قورمه سبزی , طریقه استفاده از لیمو عمانی در قورمه سبزی , طرز ریختن لیمو عمانی در قورمه سبزی

گرفتن تلخی لیمو عمانی در قورمه سبزی

افزودن تعدادی سیب‌ زمینی به خورشت :  اگر به هر دلیلی غذا و خورشت قورمه سبزی شما مزه تلخی داشت، تعدادی سیب‌زمینیرا به نسبت مقدار خورشت قورمه سبزی خود کاملا پخته و له کنید. سپس آن را به درون خورشت اضافه کنید تا باعث گرفتن تلخی قورمه سبزی شما شود. افزودن اسفناج و گشنیز : همانند مورد فوق، اگر دچار همچین اتفاق ناخوشایندی شدید، جای نگرانینیست. تنها کافی است مقداری سبزی اسفناج و گشنیز را پاک و خرد کرده و کمی آن‌ها را تفت دهید. سپس به خورشت خود اضافه کنید. مقدار آن‌ها به میزان تلخی و مقدار خورشت شما بستگی دارد. اما به یاد داشته باشید که سبزی‌ اسفناج بیشتر به رنگ خورشت تاثیر می‌گذارد و خورشت طعم اصلی خود را از سبزی‌های تره و جعفریفرا می‌گیرد. بنابراین واهمه‌ای از نامعلوم بودن و ندانستن مقدار دقیق استفاده از آن را نداشته باشید و به مقدار معقول جهت گرفتن تلخی قورمه سبزیاز آن بهره جویید.

لیمو عمانی در قورمه سبزی

(0) نظر

ضرب المثل آشپز که دوتا شد

سه شنبه بیست و پنجم 10 1397

ضرب المثل آشپز که دوتا شد غذا یا شور می شود یا بی نمک

داستان و کاربرد و ریشه و حکایت ضرب المثل آشپز که دوتا شد با معنی یعنی چه ؟ در سایت علم سرا

ضرب المثل آشپز که دوتا شد , ضرب المثل آشپز که دوتا شد یعنی چه؟ , ضرب المثل آشپز که دوتا شد به انگلیسی

ضرب المثل آشپز که دوتا شد یعنی چه؟

بهگزارش سایت علم سرا این ضرب‌المثل را معمولا در مورد رفتار و دخالت ناشیانه چند نفر در کاری به کار می‌برند.دخالت بیجایی که ناشی از عدم آگاهیو دانش کافی آن افراد در زمینه‌ای خاص است.اصولا دخالت در کارها یا به عبارتی مشخص نبودن وظایف در کار گروهی نتیجه را خراب می کند.

ضرب المثل آشپز که دوتا شد به انگلیسی

Too many cooks ,spoil the broth

این ضرب‌المثل در زبان انگلیسی یعنی هرچه تعداد آشپز زیاد باشد، آن غذا به هدر می‌رود و آن طور که باید به کار نمی‌آید.

ضرب المثل آشپز که دوتا شد با معنی , داستان ضرب المثل آشپز که دوتا شد

ضرب المثل آشپز که دوتا شد با معنی

در معنای اصلی و محتوایی مربوط می‌شود به این که هر کاری که در آن چند فرد ناشی و بی‌تجربه و غیر حرفه‌ای مشغول به کار شوند، آن کار به نتیجه دلخواه نمی‌رسدو نهایتاً همه زحمات به هدر می‌رود.

داستان ضرب المثل آشپز که دوتا شد

روزی مادری بود که دو دختر داشت.برای تهیه کاری به بیرون رفت از دخترانش خواست که به غذا نمکدهند.هر دو خواهر فکر کردند که دیگری این کار می کند ، در نتیجه هیچ کدام به غذا نمک ندادند و غذا بی نمک شد.چند روز بعد مادر باز کاری برایش پیش آمد و بیرون رفت و غذا را به دخترانش سپرد.این بار هر دو خواهر برای جبران اشتباه خود به غذا نمک دادند و غذا شور شد.معنی این ضرب المثل این است که در کارهای گروهی باید وظایف مشخص باشد وگرنه ممکن است کار خراب شود

کاربرد ضرب المثل آشپز که دوتا شد , ریشه ضرب المثل آشپز که دوتا شد

کاربرد ضرب المثل آشپز که دوتا شد

۱- کاری که دو رئیس داشته باشد درست از آب در نمی آید. ۲- به معنای ظاهری یعنی هرچه تعداد آشپز زیاد باشد، آن غذا به هدر می‌رود و آن طور که باید به کار نمی‌آید. ۳- هر کاری که در آن چند فرد ناشی و بی‌تجربه و غیر حرفه‌ای مشغولبه کار شوند، آن کار به نتیجه دلخواه نمی‌رسد و نهایتاً همه زحمات به هدر می‌رود. ۴- این ضرب‌المثل را معمولا در مورد رفتار و دخالت ناشیانه چند نفردر کاری به کار می‌برند. دخالت بیجایی که ناشی از عدم آگاهی و دانش کافی آن افراد در زمینه‌ای خاص است. ۵- کاری که چند نفر آن را بدون آگاهی اداره کنند به نتیجه مطلوب نمی رسد. ۶- کار برای یک گروه، زمانی موفق است که یک نفر مسئولیت اداره آن را به عهده گیرد. ۷- کنایه از عدم مدیریت درست کارها توسط چندین ناشی است!

ریشه ضرب المثل آشپز که دوتا شد

اشاره به لوث شدن مسئولیت در کارها دارد

Image result for ‫ضرب المثل آشپز که دوتا شد‬‎

ضرب المثل آشپز که دوتا شد

(0) نظر

آیا گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ دلیل حرام بودن آن چیست

يکشنبه بیست و سوم 10 1397

آیا گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ دلیل حرام بودن آن چیست

آیا گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ دلیل حرام بودن آن چیست در سایت علم سرا

همانطور که می دانید جوجه‌ تیغی یا خارپشت بهجانوران پستانداری گفته می‌شود که در خانواده خارپشت‌ها (نام علمی: Erinaceidae ) قرار می‌گیرند. جوجه تیغی‌ها از پستانداران اولیه به شمار می‌روند و مثل اغلب آن‌ها به زندگی شب‌زی و رژیم غذاییحشره‌ خواری خو گرفته‌ است. نزدیک‌ترین خویشاوندان این جانور حشره‌ خوارهاهستند . در این مقاله از سایت علم سرا در رابطه با مصرف گوشت جوجه تیغی باما همراه باشید.

گوشت جوجه تیغی حلال است , گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ , گوشت جوجه تیغی حلال است یا نه

اندازه تشی ها نسبت به جوجه تیغی ها بزرگ تر است و وزن آن ها بین ۱۱ تا ۲۵ کیلوگرم می باشد. آن ها نیز مانند جوجه تیغی ها شبگرد هستند و در این مواقع فعالیت بیشتری دارند. آن ها تمام قسمت های گیاهان را از پیاز و ریشه گرفته تا ساقه و برگ مصرف می کنند. آن ها همچنین میوه هایی مانند خرما، مهره داران کوچک و برخی مواقع لاشه حیوانات (البته به دلیل جذب کلسیم،منظور استخوان های لاشه حیوانات است) را نیز می خورند. عمر تشی ها حدودا ۱۵ سال است و تا دو ماهگی نزد مادر خود زندگی می کنند. تشی ها معمولا به صورت انفرادی زندگی می کنند و بیشتر در جنگل ها، باغ ها و اطراف زمین های کشاورزی زندگی می کنند.

گوشت جوجه تیغی حلال است

در مورد حکمجوجه تیغی نیز در بین فقهای اهل سنت اختلاف نظر وجود دارد. احناف و حنابلهقائل به تحریم خوردن گوشت آن شده اند چه کوچک باشد و چه بزرگ. اما در این میان شافعی قائل به تحلیل و حلال بودن آن و مالک نیز قائل به کراهت خوردن گوشت آن شده اند. تاکنون از نظر علمی مفید بودن گوشت جوجه تیغی حتی با مصرفگوشت جوجه تیغی پرورشی و سالم که در برخی کشورها وجود دارد اثبات نشده استو کنترل بیماری سلفقط از طریق دارو و تکنیک های پیشنهادی امکان پذیر است بنابراین کشتن این حیوان برای یک کار بیهوده از نظر اخلاقی و انسانی درست نیست.علاوه بر این لازم به ذکر است که خوردن گوشت جوجه تیغی در دین اسلام حرام است .

آشنایی با جوجه تیغی و گوشت آن

نام جوجه تیغی در زبان انگلیسی “Hedgehog” است که این نام به نحوه غذا خوردن آن‌ها باز می‌گردد Hedge در زبان انگلیسی به معنی پرچین است و Hog هم معنای خوک می‌دهد. جوجه تیغی‌ها عادت دارند که به زیر پرچین‌ها بروند و غذای خود را از آنجا پیدا کنند و در آنجا حین خوردن غذا همانند خوک خرناس می‌کشند.اینجانور به‌ وسیلهٔ خارهای که بر پشتش قرار دارد از خود دفاع می‌کند. این خارها در واقع موهایی توخالی هستند که کراتین موجود در آن‌ها باعث تیزی و سفتی شده‌ است و بر خلاف باور عمومی سمی نیست. جوجه‌ تیغی‌ها اغلب در هنگاماحساس خطر خود را به صورت گلوله درمی‌آورند به طوری که تمام تیغ‌های آن‌هارو به سمت بیرون قرار می‌گیرد. تمام گونه‌های جوجه تیغی از این مکانیسم دفاعی بهره‌ مند هستند اما موفقیت آن‌ها بستگی به میزان تیغ‌هایشان دارد.

تغذیه و زیستگاه جوجه تیغی و تاثیر روی گوشت جوجه تیغی

زیستگاه طبیعی جوجه تیغی ها مناطق وسیعی در آفریقا و جنوب اروپاست جوجه تیغی عمدتاًحشره‌خوار است و غذای اصلی آن را بی‌مهرگان مانند حشرات و لارو آن‌ها و حلزون و کرم خاکی تشکیل می‌دهد. گاهی از مهره‌داران کوچک مثل قورباغه، موش و مارمولک و تخم پرندگان، و همین‌طور غذاهای گیاهی مثل ریشه علف‌ها، میوه‌ها و قارچنیز تغذیه می‌کنند. جوجه ‌تیغی‌ها غذای خود را عمدتاً به کمک حس بویایی می‌یابند و در مقایسه با اندازه جثه‌شان زیاد غذا می‌خورند جوجه تیغی‌ها قادرند تا یک سوم وزن خود را در یک روز غذا بخورند! جوجه تیغی ها در سرمای زمستانهنگامی که غذای دیگر به وفور در دسترس نیست زمستان‌خوابی می‌کنند و از ذخیره چربی که در فصل فراوانی غذا ذخیره کرده‌اند استفاده می‌کنند.

گوشت جوجه تیغی حلال است , گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ , گوشت جوجه تیغی حلال است یا نه

تاکنون از نظر علمی مفید بودن گوشت جوجه تیغی حتی با مصرف گوشت جوجه تیغی پرورشی و سالم که در برخی کشورها وجود دارد اثبات نشده است و کنترل بیماری سل فقط ازطریق دارو و تکنیک های پیشنهادی امکان پذیر است بنابراین کشتن این حیوان برای یک کار بیهوده از نظر اخلاقی و انسانی درست نیست.علاوه بر این لازم بهذکر است که خوردن گوشت جوجه تیغی در دین اسلام حرام است .

تولید مثل جوجه تیغی و گوشت جوجه تیغی

جوجه تیغی‌ها سالی یک بار تولید مثل می‌کنند و در هر نوبت بین ۴ تا ۷ فرزند به دنیا می‌آورند. وزن نوزادان هنگام تولد بین ۳ تا ۲۵ گرم است. به صورت معمول، جوجه تیغی ماده وظیفه محافظت و نگهداری از فرزندان را بر عهده می‌گیرد در حالی که جوجه تیغی نر سعی در خوردن بچه‌ها دارد!پساز گذشت سه تا هفت هفته، بچه‌ها به حال خود رها می‌شوند و مستقل خواهند شد. جوجه تیغی‌ها به طور میانگین حدود سه تا هشت سال در دل حیات وحش عمر می‌کنند.

وضعیت بقا جوجه تیغی با توجه به خوردن گوشت جوجه تیغی

طبق گزارشات سازمان بین المللی حیات وحش، جوجه تیغی‌ها در دسته «کمترین نگرانی»قرار می‌گیرند. این بدان معناست که جوجه تیغی‌ها از نظر وضعیت بقا در حالتبسیار خوبی قرار دارند و به هیچ وجه در معرض خطر انقراض نیستند.

گونه‌های جوجه تیغی از نظر گوشت

جوجه تیغی‌ها گونه‌های مختلفی دارند که وزن و اندازه آن‌ها نیز نسبت به گونه متفاوت است. در کل ۱۵ گونه جوجه تیغی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جوجه تیغی اروپایی، جوجه تیغی صحرایی، Atelerix ،Erinaceus و Hemiechinus اشاره کرد. در شمال ایران نیز نوعی جاندار جونده از خانواده جوجه تیغی زندگی می کند که مردم محلی آنرا تشی یا چوله می نامند که از جوجهتیغی بزرگتر است و تیغ های نرمی دارد از نظر زیست شناسی جزء دسته خارپشت ها طبقه بندی می شود .

گوشت جوجه تیغی حلال است , گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ , گوشت جوجه تیغی حلال است یا نه

تشی یا جوجه‌تیغی با نام علمی Erethizon dorsatum پرخارترین جانور جونده است، هرچند نام لاتین آن خوک پرخار معنی می‌دهد. تشی نوعی از جوجه تیغی است که در شمال کشور به وفور یافت می شود. با نام های محلی چوله، «سیخور» ، «کرپی»، «کول تیغتیغه» نیز خوانده می شود

کاربرد جوجه تیغی به جز خوردن گوشت جوجه تیغی

مهمترین استفاده‌ای که می‌توان از جوجه تیغی کرد در کنترل آفات در کشاورزی است به‌طوری‌که هر عدد جوجه تیغی قادر است ۲۰۰ گرم حشره را در هر شب خورده و بدین طریق به کنترل آفات و حشرات در کشاورزی کمک کند. همچنین می توان از آنبه عنوان حیوان خانگی هم استفاده کرد چون به راحتی در قفس زندگی می کند و با انسان ها رابطه برقرار می کند .با اینحال جوجه تیغی در بسیاری از فرهنگ ها یک منبع غذایی است. در مصر باستان و دستورهای آشپزی قرون وسطی نیز استفاده از گوشت جوجه تیغی دیده می شود . هنوز هم این حیوان در آسیا و افریقا برای کاربرد در طب سنتی فروخته می شود . در خاومیانه و در کشورهایی مانند ایران و تاجیکستان معتقدند که گوشت جوجه تیغی آسم و روماتیسم و آرتریت را درمان می کند . در مراکش استنشاق دود پوست و تیغ ها برای درمان تب , ناتوانی جنسی مردها و بیماریهای ادراری استفاده می شود . خون این جانور برای درمان عفونتقارچی , ترک پوستی و زگیل بکار می رود . در رومانی مردم گوشت جوجه تیغی رابصورت آب پز یا سرخ شده می خورند و از خون و چربی آن به عنوان دارو استفاده می کنند .

خواص گوشت جوجه تیغی چیست

در رابطه باخواص گوشت جوجه تیغی گفته شده که در درمان آسم و بیماری های مفصلی مفید است. آسم آلرژیک بیماری شایعی است که با علائمی همچون سرفه و تنگی نفس و عفونت ریه ها بروز می کند و به‌تازگی شیوع آن در کودکان به دلیل تماس با آلرژن ها افزایش یافته است . به دلیل اثرات جانبی کمتر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی داروهای مختلفی در طب سنتی برای درمان آسم آلرژیک وجود دارد .

گوشت جوجه تیغی حلال است , گوشت جوجه تیغی حلال است یا حرام؟ , گوشت جوجه تیغی حلال است یا نه

به گزارش سایت علم سرا پژوهشگران نشان داده‌اند با مسدود کردن گذرگاهی که HH-GLI (جوجه تیغی)‌ نامیده می‌شود، می‌توان جلوی رشد تومورها، جراحات فراگستر و سلول‌های بنیادی سرطان را که گمان می‌رود در بطن رشد و گسترش سرطان نقش دارند، گرفت. سرطان رودهاغلب به شکل قابل درمان و محدود به دیواره روده آغاز می‌شود، اما در حالت مکرر می‌تواند به مرحله فراگستر و غیرقابل درمان برسد. طی تحقیقات پژوهشگران ژنو سوئیس، نقش اساسی و مهمی که HH-GLI در پیشرفت و گسترش سرطان روده در این حالت ایفا می‌کند، مشخص شد. این گذرگاه مسیر علامت‌دهی است که سلول‌ها از آن، جهت ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند و از این طریق، محل قرارگیری، رشد و حیاتشان را مشخص می‌سازند. تحقیقات قبلی اشاره کمی به نقش این معبر در سرطان روده داشت، اما مطالعات بعدی آن را رد کرد و نقش آن هرگزبه صورت کامل آشکار نشد. تحقیقات جدید نشان داد این معبر نقش مهم و ضروری در رشد و گسترش سرطان روده داشته و حضور فعال سیگنال‌دهی این معبر در سلول‌های مخاطی سرطان روده مشاهده شد. علاوه بر این، تومورهای فراگستر جهت رشد بیشتر بر این معبر تکیه زیادی دارند. این معبر به عنوان هدفی برای شکل جدید درمان‌های جدید ضدسرطان در نظر گرفته شده است. پژوهشگران در حال بررسیامکان درمان‌های ضدسرطان با به‌کارگیری رابط RNA و سیکلوپامین هستند که مولکولهایی جهت انسداد فعالیت معبر جوجه تیغی تولید می‌کند. اکنون می‌توان این مولکول‌ها و نمونه‌هایی شبیه به آن را در تحقیقات آینده به منظور درمانبیمارانی که با امراض سرطانی دست به گریبان هستند، مورد توجه قرار داد. یکی از مشکلات اساسی بیماران مبتلا به سرطان، برگشت مجدد بیماری پس از درمان است. حتی پس از این که ظاهرا بیمار به طور کامل، درمان اولیه تومورهارا پشت سر می‌گذارد، نشانه‌های عود دیده می‌شود. محققان با آزمایش روی موش‌ها مشاهده کردند که تومورها پس از درمان، مجدد شروع به رشد می‌کنند بجزموش‌هایی که درمان آنها با سیکلوپامین طی یک دوره کوتاه پس از ناپدید شدن تومورها صورت گرفته بود. این موش‌ها حتی یک سال پس از درمان، نشانی از بازگشت تومورها نداشتند. این تحقیق نشان می‌دهد سد کردن این معبر برای مدت کوتاهی کافی است تا از بازگشت و رشد مجدد تومورها جلوگیری کند. بدون آن که آثار منفی همچون شیمی درمانی روی بدن داشته باشد.

بر اساس گزارش های غیر رسمی، در برخی از کشورها از جمله ایران مردم محلی معتقدند کهگوشت جوجه تیغی می تواند بیماری آسم را بطور کامل بر طرف کند اما باید گفتکه گوشت این جانور نه تنها در درمان آسم بی تأثیر است بلکه پروتئینهای موجود در گوشت جوجه تیغی می تواند در افراد حساس به آلرژن ها و مبتلا به آسم شدید , باعث تشدید بیماری و حملات آسم شود . حتی گوشت این جانور می تواند جزء مواد غذایی آلرژیزایی باشد که منتهی به آسم شود . علاوه بر این آلودگیها و انگل های موجود در گوشت جوجه تیغی ریسک فاکتورهای خطرناکی برای استفاده از آن هستند زیرا جوجه تیغی در محیط آزاد زندگی می کند و در معرض انواع آلودگیها است .

گوشت جوجه تیغی حلال است

(0) نظر
X