داچ علي

درباره وبلاگ
موضوعات

داچ علي

عوارض و نحوه مصرف قرص مترونیدازول در بارداری و شیردهی چیست

دوشنبه هفدهم 10 1397

قرص مترونیدازول

 قرص مترونیدازول , قرص مترونیدازول برای چیست , قرص مترونیدازول در شیردهی , قرص مترونیدازول ۲۵۰ برای چیست

قرص مترونیدازول یک نوع آنتی بیوتیک است که برای درمان بیماری و مشکلات عفونی مورد استفاده قرار میگیرد . هدف این سایت بالا بردن سطح اطلاعات شماست ، لطفا قبل از مصرف قرص مترونیدازول حتما با پزشک مشورت کنید. به خصوص در کودکان و در زمان بارداری و شیردهی تا خدای نکرده دچار مشکل نشوید . پیش ازمصرف این قرص مطمئن شوید که مصرف آن برای شما هیچ مشکلی پیش نمی آورد .

چگونگی مصرف قرص مترونیدازول

قرص را حتمابا تجویز و صلاح دید پزشک مصرف کنید و مقدار مصرف آن را طبق دستورات پزشک تنظیم کنید . برای مصرف شربت مترونیدازول آن را به خوبی تکان بدهید . از خرد کردن و شکستن قرص مترونیدازول خودداری کنید و آن را سالم در کنار آب بخورید . اگر از قرص مترونیدازول برای عفونت واژن استفاده می کنید ممکن استهمسر شما نیز به مصرف این قرص احتیاج داشته باشد ، از پزشک در این باره مشورت بگیرید . مصرف قرص مترونیدازول میتواند روی نتایج آزمایش های پزشکی خاص تاثیر بگذارد ، قبل از آزمایش دادن درباره مصرف دارو با پزشک مشورت نمایید . هنگام مصرف دارو ممکن است دچار ناراحتی معده شوید ، برای جلوگیری از این عارضه میتوانید قرص مترونیدازول را همراه یک لیوان پر آب یا غذا میلکنید . دارو را طبق دستورات پزشک در طول مدت زمان تجویز شده مصرف کنید و در صورت بهبود علائم ، درمان را قطع نکنید چون ممکن است عفونت به طور کامل از بین نرفته باشد .

قرص مترونیدازول , قرص مترونیدازول در بارداری , قرص مترونیدازول برای مردان , قرص مترونیدازول برای اسهال

شرایط نگهداری قرص مترونیدازول

قرص مترونیدازول را به دور از گرما و جای مرطوب و در دمای اتاق نگهداری کنید .

فراموش کردن مصرف قرص مترونیدازول

در صورت فراموشی مصرف یک نوبت از این قرص ، زمانی که به یاد آوردید قرص را مصرف کنید البته به شرطی که تقریبا نوبت مصرف بعدی نرسیده باشد .

منع مصرف قرص مترونیدازول

در صورت داشتن حساسیت به این قرص ، از مصرف آن به شدت خودداری کنید . اگر دو هفته قبل از مصرف قرص مترونیدازول از دیسولفیرام استفاده کردین ، این دارو را مصرف نکنید . دست کم تا سه روز بعد از مصرف قرص مترونیدازول از مصرف کردن غذاها یا داروهای دربرگیرنده پروپیلن گلیکول و الکل خودداری کنید . این دارو برای عفونت‌ ویروسی مناسب نیست و بیماری هایی مثل سرماخوردگی یا آنفولانزا را درمان نخواهد کرد . در صورت داشتن مشکلات و بیماری های کلیوی یا کبدی سندرم کوکین ، بیماری های معدوی و رودوی ، کم خونی ، کمبود گلبول‌های سفید ، سابقه ی مبتلا شدن به اختلال‌ عصبی و عفونت قارچی ، … با پزشک خود مشورت نمایید

قرص مترونیدازول , قرص مترونیدازول برای دندان درد , قرص مترونیدازول برای خارش واژن , قرص مترونیدازول برای بوی بد دهان

مصرف قرص مترونیدازول در بارداری

از مصرف اینقرص در دوران بارداری و حاملگی به شدت پرهیز کنید زیرا باعث آسیب و صدمه به جنین شما میشود ، اگر حامله هستید و یا زمان مصرف دارو حامله شدید اکیدااین موضوع مهم را با پزشک خود در میان بگذارید تا خدای نکرده سلامت جنین شما تهدید نشود .

عوارض قرص مترونیدازول

مصرف این دارو باعث بروز عوارضی در بدن مثل حالت تهوع و استفراغ ، احساس گرسنه بودن ،گر گرفتن ، ضربان قلب سریع و قرمزی زیر پوست می شود البته این عوارض اکثرادر افراد مسن و میانسال دیده میشود . عوارض کلی این قرص شامل بی اشتهایی ،معده درد ، داشتن اسهال و یبوست ، مزه فلز در دهان ، خارش بدن و واژن ، دیدن ترشحات واژن ، قرمز شدن زبان میشود .

علائم حساسیت به قرص مترونیدازول

علائم حساسیت به این دارو به صورت علائمی همچون به سختی نفس کشیدن ، ورم کردن چهره و زبان و گلو یا لب ها میشود ، اگر هر کدام از این علائم را داشتید خیلی سریع با اورژانس تماس بگیرید یا به اورژانس مراجعه کنید .

عوارض خطرناک قرص مترونیدازول

در صورت مشاهده هر کدام از این علائم خیلی سریع به پزشک خود اطلاع بدهید و مراجعه کنید ، معده درد شدید ، اسهال خونی و یا آبکی داشتن ، مشکلات درباره خوابیدن ، احساس افسردگی ، احساس سرگیجه داشتن و ضعف ، زخم و تاول در دهان ،لثه های ورم کزده و قرمز ، مشکل در بلع ، برفک دهان ، ترشحات چرکی واژن

عوارض مصرف طولانی قرص مترونیدازول

در صورت مشاهده هر یک از علائم ، مصرف قرص را قطع و خیلی سریع به پزشک اطلاع بدهید .درد یا سوزش در دست و پا ، بی حس شدن ، سوزن سوزن شدن بدن ، درد گرفتن پشتچشم ها ، حس عبور کردن نور‌های تیز از مقابل چشم‌ ، ضعف عضلات ، هماهنگ نبودن در حرکات بین عضلات بدن هنگام حرف زدن یا درک مسئله ای که به شما می گویند ، تب داشتن ، سفت شدن گردن ، حساسیت به نور افزایش یابد ، تشنج داشتن

مصرف قرص مترونیدازول در شیردهی

از مصرف مترونیدازول در دوران شیردهی به شدت بپرهیزید زیرا این دارو میتواند از طریق شیر مادر به کودک شیر خواره شما صدمه بزند . دست کم تا یک روز یا ۲۴ ساعت پس از مصرف این قرص به نوزاد خود شیر ندهید و در این باره حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

قرص مترونیدازول , عوارض قرص مترونیدازول , نحوه مصرف قرص مترونیدازول , قرص مترونیدازول نی نی سایت

تداخل دارویی با قرص مترونیدازول

برای اطمینان خاطر از تداخل داروها با این قرص ، بهتر است در زمان تجویز دارو این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و لیست داروهایی که مصرف میکنید به پزشک بدهید تا او برای شما روشن کند که کدام دارو با این قرص تداخل دارد. مصرف همزمان داروهایی که با هم تداخل دارن میتواند تاثیر دارو را کمتر کند یا برای شما عوارضی ایجاد کند . تعدادی از  داروهایی که با این قرص تداخل دارند : کومادین یا یانتوون ، داروهای رقیق کننده خون همانند وارفارین ، بوسولفان، لیتیوم . داروهای بدون نسخه و تجویزی ، محصولات گیاهیو ویتامین ها نیز ممکن است با این قرص تداخل داشته باشند .

نکاتی درباره مصرف قرص مترونیدازول

بیشتر تجویزاین دارو به شکل قرص دهانی میباشد ، پزشک ابتدا دوز مصرف این قرص را در ارتباط با شدت و نوع بیماری مشخص میکند . در مرحله بعدی پزشک نسبت به جواب بدن به مترونیدازول و افت یا شدت پیدا کردن بیماری دوز مصرفی دارو را تغییرمیدهد . این دارو را حتما طبق تجویز و زیر نظر پزشک خود مصرف کنید . مصرف دارو با دوز و مقدار کمتر از تجویز پزشک سبب میشود که شما سریعا درمان نشوید . حتما سر برنامه و ساعت دارو را مصرف کنید .

مطالب مرتبط : قرص فارماتون

(0) نظر

قرص فارماتون

يکشنبه شانزدهم 10 1397

قرص فارماتون

خواص و عوارض قرص فارماتون اصل برای ریزش مو و خانمها چیست در سایت علم سرا

  قرص فارماتون , قرص فارماتون اصل , قرص فارماتون چیست , قرص فارماتون برای ریزش مو

قرص فارماتونرا همه می شناسید.هدف این سایت بالا بردن سطح اطلاعات شماست ، لطفا قبل ازمصرف قرص فارماتون با پزشک مشورت کنید. به خصوص در کودکان و در زمان بارداری و شیردهی تا خدای نکرده دچار مشکل نشوید .کپسول فارماتون یکی از مکمل‌های طبیعی است که از آن برای رفع خستگی روزانه استفاده میشود . از کاربرد های قرص فارماتونمی توان به اصلاح توانایی های فیزیکی و مقابله با استرس و خستگی اشاره کرد. ترکیبات این قرص شامل نیاسین و جینسینگ و اسید فولیک و اسید پانتوتنیک است . کپسول فارماتون دارای ویتامین های a ، d ،e ، c ، b1 ، b2 ، b6 ، b12است . تاثیر جینسینگ بر سیستم عصبی مرکزی بدن باعث تاثیرات مثبت بر سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس و فشار ذهنی میشود. از خواص دیگر فارماتون میتوان به بالا بردن تمرکز و بهبود حافظه اشاره کرد . این قرص به رنگ قهوه ای و درقوطی‌ های شیشه‌ای ۳۰ تایی و ۱۰۰ تایی ارائه میشود و مورد استفاده قرار میگیرد .

قرص فارماتون چیست

این قرص شامل فرم بخصوصی از دارو است . فارماتون به شکل یک کپسول خوراکی نرم عرضه میشود که شامل فراهمی زیستی عالی و مناسبی است . این قرص  یکی از پرطرفدارترین ویتامین های دنیا می باشد . این قرص یک مکمل ویتامین سوئیسی میباشد.

همه چیز درباره جینسینگ

گیاه جینسینگ هزاران سال است که در طب چینی مورد استفاده قرار میگیرد . جینسینگ دارای سه نوع است ، جینسنگ آمریکایی و آسیایی و سیبری . گیاه جینسینگ یک داروی ضد پیری است و مواد مغذی زیادی دارد که متابولیسم پوست را فعال میکند. از خواص جینسنگ برای پوست میتوان به بهبود رنگ چهره و بیماری های پوستی وکاهش چین و چروک پوست اشاره کرد .

چگونگی مصرف کپسول فارماتون

لطفا قبل ازمصرف با پزشک مشورت کنید . در ابتدا اطلاعات روی بسته قرص را مطالعه کنید .تجویز پزشک در مورد زمانبندی مصرف این قرص ها در اولویت قرار دارد.در بزرگسالان به صورت مصرف روزانه یک کپسول قبل یا بعد از غذا .ابتدا فارماتونرا برای چهار هفته مصرف کنید . اگر حس کردین حالتان بهتر شده ، می توانید به مصرف این قرص را برای بیشتر از دوازده هفته ادامه دهید. بعد از دوازده هفته در صورت گرایش به مصرف این دارو با پزشک صحبت کنید . مصرف این قرص برای کودکان ممنوع است .

قرص فارماتون , قرص فارماتون چاق کننده است؟ , قرص فارماتون برای خانمها , قرص فارماتون برای چاقی

شرایط نگهداری کپسول فارماتون

کپسول فارماتون را در ظرف های بسته و محکم و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید . دمای نگهداری این قرص دمایی است که از بیست و پنج درجه بیشتر نباشد . به دور از گرما و نور مستقیم نگهداری شود و در فریزر قرار داده نشود . از خالیکردن دارو در دستشویی و ظرف شویی اجتناب کنید برای اینکه ممکن است موجب آلودگی محیط زیست شود .

منع مصرف قرص فارماتون

اختلال های ذخیره سازی آهن همانند هموکروماتوز ، اختلال های مربوط به کبد ، مشکلات گوارشی یا جذب گلوکز یا گالاکتوز ، غلظت بالای کلسیم  ویتامین دی و آ در خون . مشکلات کلیوی ، حساسیت به سویا و بادام زمینی ، در زمان دیابت با احتیاط مصرف شود

مصرف قرص فارماتون در بارداری و شیردهی

در صورت بارداری یا قصد داشتن برای بارداری یا در دوره شیردهی به هیچ عنوان از این قرص استفاده نکنید

نکاتی درباره مصرف کپسول فارماتون

بهترین زمانبرای مصرف مکمل های معدنی همانند فارماتون موقع صرف غذا است . کپسول فارماتون باعث بهبود سوخت و ساز بدن میشود و اشتها آور است . این قرص از سویا و روغن بادام زمینی و لاکتوز تشکیل شده است .

تداخل دارویی با قرص فارماتون

دارو های رقیق کننده و ضد انعقاد خون همانند وارفارین و آسپرین و کپسول لوودوپا ، داروهای ضد فشار خون ، ضد افسردگی ، آرامبخش و یا محرک سیستم اعصاب

عوارض کپسول فارماتون

اختلال و مشکل در خوابیدن ، خاریدن پوست ، سردرد داشتن ، اختلالات گوارشی همانند استفراغ و تهوع و اسهال و درد شکمی و سرگیجه

قرص فارماتون برای ریزش مو

از رایج ترین موارد مصرف این قرص میتوان به استفاده از آن برای ریزش مو و اختلال های نعوظ اشاره کرد ، اما برای استفاده از این قرص در این موارد باید با پزشک مشورت کرد و بدون تجویز پزشک نباید کپسول فارماتون را مصرف کرد .

قرص فارماتون , قرص فارماتون ایرانی , قرص فارماتون عوارض , قیمت قرص فارماتون

فراموش کردن مصرف قرص فارماتون

اگر مصرف این قرص را فراموش کردید هرچه زودتر آن را مصرف کنید . اگر تا زمان بعدی مصرف قرص زمان کمی باقی مانده است از مصرف داروی قبلی که فراموش کردین مصرفکنید چشم پوشی کنید و مطابق برنامه دارو را مصرف کنید . اگر به صورت پیاپیزمان مصرف دارو را فراموش کردین از آلارم و یادآوری اعضای خانواده کمک بگیرین .

مصرف بیش از اندازه قرص فارماتون

کپسول فارماتون را بیش از مقداری که پزشک تجویز کرده مصرف نکنید . عوارض مصرف بیشاز اندازه  این قرص ها باعث مسمومیت میشود و تاثیری در بهبود علائم بیماریندارد .

مصرف قرص فارماتون تاریخ گذشته

اصولا مصرف قرص تاریخ گذشته برای یک مرتبه نمیتواند اثرات جانبی جدی داشته باشد ، اما اگر حس بدی دارید و حالتان خوش نیست میتوانید به پزشک مراجعه کنید تا خیالتان آسوده شود .

خواص قرص فارماتون , قیمت قرص فارماتون 30 عددی , زمان مصرف قرص فارماتون , نحوه مصرف قرص فارماتون

کپسول های های فارماتون و دیابت

خوشبختانه این قرص هیچ قندی ندارد ، مصرف کپسول فارماتون برای بیماران دیابتی در صورتی که پزشک آن را تجویز کرده باشد ، بدون اشکال است

کپسول فارماتون و چاقی

این قرص و مکمل های اینچنینی خود به خود باعث چاقی نمی شوند . نوع عملکرد کپسول فارماتون به این صورت است که سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد . در نتیجه باعث افزایش گرسنگی و خوردن غذای بیشتر میشود . اگر غذاهای مقوی بخورید باعث چاقی شما میشود اما اگر غذاهایی با کالری پایین بخورید چاق نخواهید شد.

(0) نظر
X